ورود |عضويت
 
درباره ماعشاير استانتماس با ماصفحه نخست
 
1401/06/31

عشایر میراث داران تاریخ کهن کشور هستند


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان اصفهان، عباس پاپی زاده در بیستمین جلسه شورای عشایری استان اصفهان اظهار داشت: پایه و اساس تاریخی کشور ما عشایر هستند و شهر ها و روستا با یکجا نشینی عشایر ایجاد شده اند و عشایر همچنان در اقتصاد و امنیت کشور تاثیر به سزایی دارند که 11 هزار و 200 شهید عشایری خود گواه این مطلب است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در تمامی سفرهای استانی از مناطق عشایری بازدید می کنند و مهمان سیاه چادر های عشایر می شوند که این مطلب نشانه اهمیت عشایر نزد دولت و کارگزاران نظام است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر 25 درصد گوشت قرمز کشور را تولید می کنند که این میزان چهار برابر نیاز وارداتی گوشت قرمز کشور می باشد لذا عشایر نیاز به توجه ویژه دارند.

پاپی زاده با اشاره به این که مهم ترین مشکل عشایر تامین علوفه و نهاده های دامی است، بیان کرد: در این راستا باید ارز مورد نیاز عشایر تامین شود زیرا عشایر انبار ذخیره علوفه ندارند و بهترین راهکار قرار دادن این اعتبار در اختیار تشکل های تعاونی است.

وی افزود: صاحبان معادن مناطق عشایری جرقویه باید حقوق قانونی عشایر را پرداخت کنند و انصاف نیست عشایر از مراتع خود محروم شوند لذا متقاضیان معادن مناطق مذکور باید تحت عنوان حقوق عرفی رضایت عشایر را جلب کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: شورای عالی عشایری که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد طی مصوباتی وزارت نیرو را موظف کرده است که طی دو سال آینده تمام نقاط عشایری را از نعمت برق بهره مند سازد، هم چنین مخابرات نیز باید پوشش مناطق عشایری را تکمیل کند.

وی با اشاره به گرانی نهاده های دامی و هزینه بالای تولید گوشت عشایر گفت: قیمت گوشت باید اصلاح شود. استاندارد قیمت گوشت قرمز در تمام دنیا چهار یا پنج برابر قیمت گوشت مرغ است.

پاپی زاده در پایان به موضوع سرپناه های عشایری اشاره و تصریح کرد: به دلایل مختلف نیاز داریم موضوع سرپناه های عشایری را در اسرع وقت از مجاری مختلف پیگیری و حل کنیم.   

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
سه شنبه 08 آذر ماه 1401
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سايت اداره کل امور عشاير در چيست؟
ارسال نظر

   
Copyright (c) 1401/09/08 اداره کل امور عشایر استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا