ورود |عضويت
 
درباره ماعشاير استانتماس با ماصفحه نخست
 
1400/01/24

سفر استاندار اصفهان به مناطق عشایری جرقویه


دکتر عباس رضایی روز یکشنبه مورخ 22/01/1400 در سفر به مناطق عشایرنشین جرقویه  استان گفت: عشایر تولیدکننده هستند و مناطق ییلاق و قشلاق کارخانه تولید پروتئین است که باید موانع و مشکلات آن‌ها بررسی قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: از این رو به منظور رسیدگی به رفع مسائل و مشکلات عشایر به این منطقه آمدیم تا نیازمندیهایشان را رفع کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه باید خواسته‌های به حق و معقول عشایر محقق شود، تصریح کرد: عدم برگزاری مانورهای نظامی در مناطق کوچ عشایر و بهره برداری صحیح از معادن از جمله خواسته‌های عشایر این منطقه است.

 

وی اضافه کرد: نهاده‌های دامی و خوراک مورد نیاز دام عشایر از دیگر خواسته‌های عشایر این منطقه است.

 

به گفته رضایی با توجه به پوشش گیاهی ضعیفی که براثر عدم بارش باران به وجود آمده باید در فصول مختلف خوراک مورد نیاز دام تامین شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته کشور با مشکلاتی در راستای تامین نهاده‌های دامی مواجه شد که این نهاده‌ها کمتر در دسترس عشایر هم قرار گرفتند.

 

استاندار اصفهان با اشاره به مسأله سوخت عشایر گفت: در بیابان گاز نیست و عشایر برای گرمایش و تولید فرآورده‌های لبنی و دامی خود نیاز به نفت دارند.

 

وی، رفع مشکلات جاده نصرآباد به شهرضا را از دیگر مطالبات عشایر است و افزود: باید برای حل مشکلات این جاده اقدامات اساسی انجام شود.

 

رضایی اظهار داشت: برند صنایع دستی عشایر از دیگر مطالبات آن‌ها است که در هر مورد باید با شوراها و مدیران کل مربوطه موارد رسیدگی شود.

 

وی ادامه داد: ایجاد مجتمع‌های دامداری از جمله اقدامات مهم در منطقه جرقویه است که اکنون اجرایی شده البته نقایص آن باید برطرف شود.

 

 

 

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
جمعه 24 اردیبهشت ماه 1400
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سايت اداره کل امور عشاير در چيست؟
ارسال نظر

   
Copyright (c) 1400/02/24 اداره کل امور عشایر استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا