ورود |عضويت
 
درباره ماعشاير استانتماس با ماصفحه نخست
 
97/11/06

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: آغاز واریز سود سهام عدالت 480 هزار روستایی و عشایری


سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: از روز چهارشنبه 26 دی ماه، 41 میلیارد تومان باقیمانده سود سهام عدالت برای مشمولان روستایی و عشایری سراسر کشور واریز می شود.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: از روز چهارشنبه 26 دی ماه، 41 میلیارد تومان باقیمانده سود سهام عدالت برای مشمولان روستایی و عشایری سراسر کشور واریز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از تارنمای سازمان خصوصی سازی، 23 بانک پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان روستایی و عشایری که شماره شبای بانکی خود را ثبت کرده اند، را بر عهده دارند.

نخستین مرحله پرداخت سود سهام عدالت مشمولان روستایی و عشایری کشور 19 دی ماه کلید خورد و به تدریج بانک های ملی، کشاورزی، پست بانک، صادرات و سپه سهم خود را پرداخت کردند.

در گام نخست، به بیش از 9 میلیون و 200 هزار نفر از مشمولان این گروه سودی بالغ بر 780 میلیارد تومان پرداخت شد.

 مرحله سوم

قرار است در گام سوم از بیست و نهم دی ماه توزیع سود سهام عدالت مشمولان روستایی و عشایر که شماره شبای آنها مربوط به بانک های مسکن و انصار است پرداخت شود.

مجموع ارزش این سود 49 میلیارد تومان است و جمعیتی افزون بر 570 هزار نفر را دربرمی گیرد.

همچنین در آینده نزدیک سود سهام عدالت 2 میلیون و 700 هزار مشمول روستایی و عشایر دیگر که شماره شبای آنها مربوط به بانک های تجارت، ملت، توسعه و رفاه است و ارزش کلی سود واریزی برای آنها در مجموع حدود 230 میلیارد تومان می شود، پرداخت شود.

در پایان پرداخت سود سهام عدالت مشمولان روستایی و عشایر در مجموع 13 میلیون نفر افزون بر یک هزار و یکصد میلیارد تومان سود سهام عدالت دریافت می کنند.

سود سهام عدالت دیگر مشمولان نیز به تدریج و با دریافت سود سال مالی عملکرد سال 1396 از شرکت های سرمایه پذیر پرداخت می شود.

سهام عدالت نوعی یارانه است که از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.

هدف از عرضه سهام عدالت گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام شده است که طبق آن بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین به قشرهای کم‌درآمدتر فروخته می‌شود.

سبد سهام عدالت ترکیبی از 60 شرکت بورس و فرابورس است. آیین ‌نامه اجرایی «افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون بر اساس توزیع سهام عدالت» نهم بهمن سال 1384 پس از اصلاح متن اولیه که در بیست و سوم آبان همان سال به تصویب هیات وزیران رسیده بود، تصویب و این سهام پیش از آغاز سال 1385 در چهار استان به برخی مشمولان اعطا شد.

در مرحله نخست، سهام عدالت به برخی افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و رزمندگان بیکار فاقد شغل تعلق یافت و برگه‌هایی به عنوان برگه سهام عدالت به مشمولان داده شد.

ارزش این برگه ‌ها در ابتدا معادل 500 هزار تومان سهام بود که سپس به یک میلیون تومان افزایش یافت.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
جمعه 01 شهریور ماه 1398
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سايت اداره کل امور عشاير در چيست؟
ارسال نظر

   
Copyright (c) 1398/06/01 اداره کل امور عشایر استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا